Opublikowano 2 komentarze

Czyszczenie skór anilinowych

skóra czarna anilinowa naturalna czyszczenie

Aniliny to wyjątkowy rodzaj skór naturalnych. Uchodzący za najbardziej szlachetne i jednocześnie delikatne. Posiadają szereg unikatowych cech, pożądanych przez świadomych klientów, w tym koneserów. Dlatego też czyszczenie skór anilinowych wymaga wiedzy. Jeżeli ma być wykonane bezpiecznie, nie doprowadzając do ich uszkodzenia albo zniszczenia.

Niepowtarzalne właściwości

skóra czysta anilina

Skóry anilinową posiadają otwarte pory, które zawdzięczają procesowi obróbki. Nie posiadają wierzchniej warstwy wykańczającej. Lecz są farbowane na wskroś, poprzez specjalne pigmenty. Dzięki czemu zachowują wysoki stopień miękkości i elastyczności. Aniliny są ciepłe i przyjemne w dotyku. Choć posiadają wiele szlachetnych cech, brak warstwy wykańczającej, mocno obniża ich trwałość. Są wrażliwe na wilgoć, przebarwienia i światło słoneczne.

Zacznij od prewencji

Nowe skóry anilinowe, powinny być traktowane w szczególny sposobów, aby zachować na długo ich właściwości. Chronione przed przypadkowymi płynami i nadmiernym nasłonecznieniem. Jednak to nie wystarczy, aby utrzymać je w dobrej kondycji. Konieczna jest systematyczna impregnacja, za pomocą specjalnych środków. Dedykowanych dla skór anilinowych. Jak równie czyszczenie, zgodnie z zaleceniami producentów i ekspertów z branży skórzanej. Zanim zabrudzenia i przebarwienia okażą się trudne do usunięcia.

Metody czyszczenia skór anilinowych

skóra pigmentowana pory powierzchnia

Specjaliści dość zgodnie twierdzą, że jest to trudny do czyszczenia materiał. Zwłaszcza dla laika w temacie kaletnictwa. Unikaj produktów zawierających alkohol. Gdyż wnika on w strukturę skóry naturalnej i uszkadza jej włókna, które stają się twarde.

Jedną z najczęstszych przyczyn zanieczyszczeń skór anilinowych, są głębokie zatłuszczenia. Wnikające głębiej w strukturę materiału.

  • Tłuszcz należy rozpuścić poprzez zastosowanie specjalnych środków, takich jak benzyny typu colorulock. Nanoszonej za pomocą pędzla albo szmatki.
  • Warto odczekać chwilę, aż tłuszcz częściowo ulegnie rozpuszczeniu. Po czym zasypać miejsce specjalnym proszkiem. Wchłaniającym rozpuszczone drobinki tłuszczu. Pozwolić wyschnąć powstałej mieszaninie. Następnie zebrać suche drobinki silnym odkurzaczem. Dopuszczalne jest również ostrożne przetarcie, nie zebranych pozostałości szmatką.

Powyższe czynności należy powtórzyć kilkukrotnie. Do czasu całkowitego usunięcia plamy ze skóry anilinowej albo uzyskania wystarczającej poprawy. Po czyszczeniu warto zabezpieczyć powierzchnię specjalnym środkiem, do konserwacji. Zmniejszającym stopień ponownego wchłaniania tłuszczu i powstawania zabrudzeń.

Renowacja przez specjalistów

anilina skóra anilinowa naturalnaJeżeli pojawiły się głębokie plamy z tłuszczu, to czyszczenie skóry anilinowej, może wymagać oddania jej do specjalisty. Jeżeli pod wpływem użytkowania pojawiły się przetarcia, konieczna może być renowacja. Przeprowadzona w specjalistycznym warsztacie, przez profesjonalistę. Obejmująca malowania, ale specjalnymi farbami tonującymi. Przywracającymi pierwotne kolory oraz usuwającymi zarysowania i miejscowe wyblaknięcia powierzchni.

9.2/10 - (16 votes)

2 komentarze do: “Czyszczenie skór anilinowych

  1. Na swojej kanapie anilinowej największy problem mam z plamami z tłuszczu. Pomimo czyszczenia, nie udało mi się usunąć ich całkowicie.

    1. Podejrzewam, że użyłaś nieodpowiednich środków albo plamy są już bardzo stare i mocno wniknęły w strukturę skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 49 = fifty six