Męski organizer to nie tylko bardzo przydatny przedmiot codziennego użytku. To może być także elegancki dodatek do garderoby podkreślający styl. Wydaje się, że w erze powszechnego używania smartfonów z elektronicznymi terminarzami i kalendarzami nie jest już tak potrzebny. Jednak tylko on w przypadku uszkodzenia albo zgubienia telefonu może uratować Twoje najważniejsze dane. W tym listę kontaktów, adresów i spraw do załatwienia wraz z terminami. O tej zasadzie dobrze wiedzą specjaliści w wielu branżach. Nie wyobrażają sobie dnia bez eleganckiego, skórzanego męskiego organizera pod ręką. Podkreślającego jednocześnie ich profesjonalizm, elegancję i wyczucie stylu. Ułatwiającego na co dzień zarządzanie czasem i przestrzenią.
Jak wybrać męski organizer?
Oczywiście nie każdy organizer męski sprawdzi się w swojej roli. Zatem poznaj wskazówki, które pomogą Ci w wyborze. Jest to akcesorium, które może wielu z nas kojarzyć się z wieloma różnymi dodatkami. Tymczasem cechą wspólną dobrego organizera jest możliwość umieszczenia w nim kalendarza, notesu, wizytówek a nawet bankowych kart płatniczych. Pozwalając zgodnie z nazwą na ich wygodne zorganizowanie i uporządkowanie. Niezbędne jest zwykle także miejsce na długopis. Jednak możliwość umieszczenia w nim kalendarza albo notesu nie wystarczy dla wymagających użytkowników. Jeżeli potrzebujesz miejsca na tyle przedmiotów podręcznych jednocześnie to dopiero „miniaktówka” może pełnić rolę pełnoprawnego organizera.
Jakość, styl i elegancja
Dobry męski organizer to nie tylko przedmiot odpowiednio pojemny i funkcjonalny. Powinien również współgrać z pozostałymi elementami garderoby. Dobrany kolorystycznie do stylu, jaki masz i chcesz prezentować. Zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Kierując się przy wyborze przede wszystkim jego jakością a nie ceną. Najbardziej eleganci i uniwersalny organizer męski powinien być wykonany ze skóry naturalnej. Pasuje zarówno do ubioru codziennego jak i spotkań formalnych. Choć przy mniej formalnym stylu dopuszczalne bywa noszenie organizera porytego sztuczną skórą. Jednak ekonomicznie nie ma to zwykle sensu, gdyż taki wyrób jest najczęściej mniej trwały od skóry naturalnej. Przy codziennym użytkowaniu dość szybko pojawią się przetarcia i spękania, zwłaszcza na rogach i zagięciach.
Dopasuj rozmiar do potrzeb
Tak naprawdę dobry organizer męski sprawdzi się tylko w sytuacji, kiedy jego wielkość i pojemność będzie dopasowana do potrzeb użytkownika. Choć z zasady organizer powinien być odpowiednio duży i poręczny, to nie zawsze da się iść na kompromisy. W zbyt małym nie zmieścisz niezbędnych akcesoriów, zbyt duży będzie po prostu nie poręczny. Nie rzadko konieczny może być zakup 2 a nawet 3 sztuk odmiennych wielkości i stylu. Służących do przenoszenia różnej wielkości akcesoriów. Dopasowanych wyglądam i pojemnością do mniej lub bardziej formalnych sytuacji. Dobierz go tak, aby po umieszczeniu wewnątrz kalendarza, długopisu i notesu nie wybrzuszał się nie estetycznie. Nie utrudniając jednocześnie zamknięcia i transportu. Mniejsze i średnie organizery możesz przenosić w większej aktówce albo teczce. W razie potrzeby mając go pod ręką , wraz z możliwością wygodnego noszenia w dłoni.
Niezbędne funkcje
Wiele osób kieruje się podczas wyboru przede wszystkim wyglądem. Tymczasem dobry organizer łączy elegancki design z praktycznymi możliwościami. Najprostsze formaty mają miejsce na zaledwie długopis i notes. Te bardziej rozbudowane z powodzeniem pomieszczą kalendarz albo większego formatu terminarz. Ciekawą funkcją jest możliwość wpięcia notesu w organizer niczym klasyczny segregator. Niezależnie od wyboru konkretnego modelu zwróć uwagę, aby tylna ścianka organizera albo co najmniej notesu była usztywniona. Niejednokrotnie będziesz potrzebował zanotować coś bez możliwości podparcia od blat biurka albo stołu. Wtedy pisanie na szybko „w powietrzu” nie nastręczy Ci niepotrzebnych komplikacji.
Pracuje w biurze, przenoszę dokumenty i używam tylko organizerów, które mieszczą dokumenty formatu A4.
Dobry organizer musi być praktyczny, ponieważ jego walory użytkowe to podstawa.